Flash

काठमाण्डौ चैत्र ४ – नाट्यश्वर भगवान हामी सबैको शान कला र कलाकारीताको जगेर्ना गर्ने हाम्रो अभियमाथि उल्लेखित मुल मन्त्रलाई चरितार्थ गर्दै विगतका वर्षदेखि नेपाली गीतसंगीत अनि कलाकारिताको जगेर्नागर्ने हिसाबले नाट्यश्वर म्यूजिक अवार्ड गरिदै आएको छ । नेपालमानै समावेसि अवार्डको रुपमा नेपाली गीत संगीतको म्हेन्दोमाया, तामाङसेलो, मौलिक गीत, लोकदोहोरी, आधुनिक, पप तथा राष्ट्रिय भाव विधालाई समेट्दै दोस्रो नाट्यश्वर म्यूजिक अवार्डको उत्कृष्ट ५ मनोनयन सार्बजनिक गरिएको छ । मोफसलका जिल्लाहरुमा संचालन हुँदै आएको यस अवार्डको दोस्रो संस्करण ऐतिहाँसिक जिल्ला नुवाकोटमा संचालन हुने आयोजक संस्थाले जनाएको छ ।

कार्यक्रमको दिन नेपाली गीतसंगीत क्षेत्रका हस्ती, रंगपत्रकारिताको क्षेत्रमा कलम चलाउने दुइजना संचारकर्मीलाई पुरस्कृत गरिने नाट्यश्वर म्यूजिक अवार्डका अध्यक्ष प्रल्हाद केसीले जानकारी दिएका छन् । सार्बजनिक गर्दै उत्कृष्ट पाँचलाई प्रमाणपत्र प्रदानको कार्यक्रममा अवार्डको मिति घोषणा गरिने कार्यक्रमका निर्देशक किरण अधिकारीले जानकारी दिए । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको कारण अवार्डको मिति हाल तोक्न नसकिएको कार्यक्रमका सदस्य सचिव दिनेश शिवाकोटीले जानकारी दिएका छन् ।

उत्कृष्ट पाँचका मनोनयन यसप्रकार रहेका छन् :–

१) उत्कृष्ट राष्ट्रिय भाव
१. चन्द्रलाल तामाङ : कालापानी
२. सुमन भुजेल      : युवा शक्ती
३. चन्द्र विक         : यो देश हाम्रो हो
४. उमेश प्याकुरेल   : नेपाल आमा
५. सुन्दर पन्त        : मेरो देशको माटो

२) उत्कृष्ट म्याहेन्दोमाया गायिका
१. लक्ष्मी स्याङ्तान  : मुरली छे
२. रमला पाख्रिन     : टाले टाले
३. फूलमाया लोप्चन  : पल्सर वाइक
४. मनमाया वाईबा    : बोम्ताङ नामसारी
५. छिमिमम्वा तामाङ : तामाङ ठिटी

३) उत्कृष्ट म्याहेन्दोमाया गायक
१. कृती तामाङ      : नेपाल सुन्दरी
२. रोम लामा ब्लेदेन : कु कु न्यावै वेलोरी
३. विश्वपासा तामाङ : टाले टाले
४. चिजा लेकाली     : च्याङ्वा माया
५. रमेश गोम्जा       : ल्हासो फ्यापूmल्ला

४) उत्कृष्ट म्याहेन्दोमाया मोडल (महिला)
१. एञ्जिला वाइवा   : ल्हासो फ्याफूल्ला
२. रीतु तामाङ     : हावै जोरी
३. माया थोकर     : केसिङ दोङ्बो
४. पूर्णिमा लामा    : कु कु न्यावै
५. मिरा तामाङ    : स्वाङ नामसाई

५) उत्कृष्ट म्याहेन्दोमाया मोडल (पुरुष)
१. रमेश गोम्जा         : ल्हासो फ्याफूल्ला
२. एरिम वाइबा         : हावै ज्योरी
३. सन्त बहादुर तामाङ : स्वाङ नाम सै
४. याङ्चु तामाङ       : कु कु न्यावै
५. राज किङ वाइबा    : मुरली छे

६) उत्कृष्ट लोकदोहोरी (काँठे) नव गायिका
१. सवीना चौलागाई    : बाँस काटेर चोया
२. अम्बिका महरा      : म्याकुरी
३. गोमा कोइराला      : मन परेरै होलानी
४. स्मृती बजगाई       : माछी र जलुको
५. लक्ष्मी सिर्माली       : कान्छी

७) उत्कृष्ट लोकदोहोरी (काँठे) नव गायक
१. रामसरण आले        : बारीको बनमारा
२. सरण प्रसाद हुमागाई : हास्ने खेल्ने
३. सुन्दर आर.डी        : घर सम्झेर आउनुस पियार
४. सुरेश गौतम           : पानी खोलाको
५. समिर आचार्य         : म्याकुरी

८) उत्कृष्ट लोकदोहोरी (काँठे) गायिका
१. सीता थापा         : नौलो गाउँ
२. पार्वती कार्की      : बारीको बनमारा
३. उमा श्रेष्ठ           : मोही खाउँला वटुकोमा
४. वर्षा सिलवाल      : काभ्रे जिल्ला घर
५. स्मृती गौतम        : पानबुट्टे चोली

९) उत्कृष्ट लोकदोहोरी (काँठे) गायक
१. लेखनाथ आचार्य    : ए कान्छी
२. राजु विरही          : दुई मुटु जोडेर
३. गंगा प्रसाद घिमिरे   : विन्दास जिउने हो
४. अमृत खाती         : जुनतारा
५. भिमशेन खतिवडा   : रातो उनी

१०) उत्कृष्ट मौलिक गीत गायिका
१. गौरी भट्ट           : बालकालै परदेशी
२. सुनीतामी परियार  : मनको दर्जा
३. भिमकला गुरुङ    : स्याङ्जाको बनैमा
४. टीका तारामी मगर : भूरुरु चरी
५. रेखा जोशी          : लै लै

११) उत्कृष्ट मौलिक गीत गायक
१. टंक तिमल्सिना     : लै लै
२. सजन परियार       : बालकालै परदेशी
३. प्रसाद खप्तडी मगर : भुरुरु चरी
४. जय रावल            : मनको दर्जा
५. कृष्ण रेउले           : मा लै

१२) उत्कृष्ट लोकदोहोरी नव मोडल महिला
१. कल्पना घिमिरे       : गाजलु आँखाले
२. दुर्गा भट्ट             : धान कुटेर चामल
३. वविता श्रेष्ठ           : बेहुला बेहुली
४. सरिता कुवर         : चन्द्रगिरी
५. सुष्मिता सापकोटा   : डालिनुघ्यो चरिले

१३) उत्कृष्ट लोकदोहोरी नव मोडल पुरुष
१. पुरुषोत्तम दाहाल   : आइ लभ यु
२. सागर थापा         : बैसाखी
३. सरोज वस्ती        : मायामा फेल भको
४. लक्ष्मण भण्डारी    : झ्यालैमा ऐना
५. राज मगर          : बाटुली

१४) उत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल महिला (नृत्य)
१. सविता राई        : गोरखा चितवन
२. अनु पराजुली      : बाडुल्की
३. अञ्जली अधिकारी  : भेट भयो माया
४. रिना थापामगर     : बाटुली
५. एलिना रायमाझी   : पधेरीको पानी

१५) उत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल पुरुष (नृत्य)
१. प्रकाश तामाङ (राज) : बारिको बनमारा
२. काजिस श्रेष्ठ            : भेट भयो माया
३. निर्मल क्षेत्री             : पिरतिको खेल बरै
४. सुनिल लामिछाने       : दशतले घर
५. अश्विन मगर            : इन्देणिको रङ

१६) उत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल महिला (अभिनय)
१. टिका जैसी           : बैनीको पिडा
२. आयुष्मा कार्की       : चिसो महिना पुसैको
३. साया भण्डारी         : नभेटीने कसम
४. सगुन साही            : मेरो बाबु
५. लिला गिरी             : भुल्दै भुल्दै जानु

१७) उत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल पुरुष (अभिनय)
१. इन्द्र कुमार श्रेष्ठ       : चखेवा जोडी
२. टिका भुजेल          : रुने पालो
३. सुरेन्द्र कुमार दाहाल  : रुदै बाटो छेकम
४. ध्रुव हिमाली           : नआउ मेरो सपनीमा
५. बुद्धबीर थापा          : हावा सरर

१८) उत्कृष्ट लोकदोहोरी सम्पादक
१. दिपक विष्ट           : बैसाखी
२. नविन घर्तिमगर       : पान खायो मायाले
३. प्रकाश धमला         : जाले रुमाल
५. सुजन शाही           : माकुरी
६. राजेश कुमार          : रुने पाले

१९) उत्कृष्ट लोकदोहोरी छायाँकार
१. दुर्गा पौडेल          : भिर्निझोलामा
२. सुरेश श्रेष्ठ            : माकुरी
३. बासु बराल           : ज्यान खायो
४. महेश महरा          : फूलको बोटमा
५. मिलन गुरुङ         : बिगत सम्झी

२०) उत्कृष्ट लोकदोहोरी नृत्य निर्देशक
१. काजिस श्रेष्ठ        : कल्ले बोलायो
२. मौषम हिमाली     : लाहुर
३. मिलन श्रेष्ठ          : मुना पलायो
४. राजिव बलामी      : चन्द्रा गिरी
५. दीपेन्द्र तिमल्सिना  : सारै मन अत्याउनी

२१) उत्कृष्ट लोकदोहोरी निर्देशक
१. मनिस पन्त      : भरै नहुने
२. दिलिप रेग्मी     : विचल्ली
३. स्मृती तिमल्सीना : माकुरी
४. जेनिथ शर्मा      : भित्री चोटको पिडा
५. कपिल लामा     : स्वर्णपदक

२२) उत्कृष्ट लोकदोहोरी एरेञ्जर
१. झलक संगीतम     : गोर्खा चितवन
२. विश्वास नेपाल       : सत्य राम राम
३. कृष्ण विक भान्जा   : बैना रुमाल
४. विनोद वाजुराली    : मान्छे फकारएर
५. झलक संगीतम     : पेरुङ्गो

२३) उत्कृष्ट लोकदोहोरी लय
१. नयन सोडारी           : रातो माटो पहेलो बेसार
२. भिम के.सी.            : पैसाको कारण
३. रामु खड्का             : स्वर्ण पदक
४. युनिक भोजराज वि.क. : गुलावको फूल
५. रमेश श्रेष्ठ                : तस्विर हेरेर

२४) उत्कृष्ट लोकदोहोरी शब्द
१. दिपक के.सी.    : आउँला छाया बनी
२. सामना शाह      : शुभकामना समवेदना
३. रमेश विजी       : माकुरी
४. शिव हमाल       : लालु मै
५. बाबुराम बोहरा   : बाडुल्की

२५) उत्कृष्ट लोकदोहोरी नव गायिका
१. निरुता गैरे        : काँडे वयर
२. लक्ष्मी रेग्मी       : रुने पालो
३. अनिता कुँवर     : बासना
४. अनुजा पुडासैनी  : झम्के रुमाल
५. सोनिया डिसी     : जालैमा

२६) उत्कृष्ट लोकदोहोरी नव गायक
१. ऋषिकेश पाण्डे     : मुटु पैंचो
२. विनोद वावु के.सी. : काँडै वयर
३. बसन्त लम्साल      : मृत्युुदण्ड
४. केशर लामा         : अन्तिम चोटी
५. विर्ख विश्वकर्मा      : शुभकामना समवेदना

२७) उत्कृष्ट लोकदोहोरी गायिका
१. लक्ष्मी परियार           : प्रेम प्रस्ताव
२. सम्झना लामिछाने मगर : बैना रुमाल
३. रमिला न्यौपाने           : बाडुल्की
४. जमुना राना              : माकुरी
५. सञ्जु न्यौपाने            : लाहुर

२८) उत्कृष्ट लोकदोहोरी गायक
१. विष्णु खत्री         : विचल्ली
२. खुमन अधिकारी   : बाडुल्की
३. रामजी खाँड       : बैना रुमाल
४. अर्जुन कौशल     : गाजलु
५. याम क्षेत्री          : वास्ता नगर्ने

२९) उत्कृष्ट पप मोडल (महिला)
१. अस्मिता पुरी        : बोल्दैन फोटो
२. सहनशिला तामाङ : रित्तो छु आज
३. दिपाशा बिसी       : म तिमीलाई माया
४. एलिशा शर्मा        : फर्की फर्की
५. करिष्मा ढकाल     : सिठ्ठी बजाउँछन्

३०) उत्कृष्ट पप मोडल (पुरुष)
१. हेरुका लामा      : ज्यानै दिन्छु
२. छोसिङ तामाङ   : शुभ यात्रा
३. दुर्गेश थापा        : बोल्दैन फोटो
४. हिमांशु कार्की     : ए मेरी पूजा
५. शंकर विसी       : सिठ्ठी बजाउँछन्

३१) उत्कृष्ट पप भिडियो निर्देशक
१. विभव परियार माइकल : पिरतीको ताल
२. राहुल शाह              : फर्की फर्की
३. सुव्रत आचार्य            : ए मान्छे
४. आस्मा गिरी              : ए मेरी पूजा
५. केशव विश्वकर्मा          : मेरो कुनै संसार

३२) उत्कृष्ट पप शब्द
१. विजय तामाङ         : शुभयात्रा
२. रजत रिजाल           : रित्तो छु आज
३. सञ्जिव सिंह राना      : ए मेरो मामा
४. मिलन विष्ट (मञ्जिल)  : फर्की फर्की
५. किरण उप्रेती          : पिरतीको ताल

३३) उत्कृष्ट पप संगीतकार
१. दिपक शर्मा     : बोल्दैन फोटो
२. अनिश श्रेष्ठ      : झिल्के
३. नविन रावल     : फर्की फर्की
४. पुुस्कर सुनुवार  : मेरो कुनै संसार
५. भिम बिसी       : एक एकान दुईकान

३४) उत्कृष्ट पप गायिका
१. लक्ष्मी प्रधान पुरी  : सिठ्ठी बजाउँछन्
२. भावना आचार्य    : बोल्दैन फोटो
३. सोनी श्रेष्ठ          : मेरो कुनै संसार
४. छनु गुरुङ        : केपो भनम्ला
५. सिर्जना खत्री      : नोटङ्की माया

३५) उत्कृष्ट पप गायक
१. सचिन रौनियार         : ए मान्छे
२. कौशलराज खड्का     : ए मेरी पूजा
३. प्रदिक कुमार घलान    : नशा
४. चिरञ्जीवी भण्डारी       : सँगै बस्दा
५. शशिशेखर बुढाथोकी    : झिल्के

३६) उत्कृष्ट युगल गायन आधुनिक/पप
१. देविका बन्दना/राजेश महर्जन   : आँखी झ्यालैमा
२. सिमान्त सन्तोष/बबिना भट्टराई  : तिम्रो पछी
३. धु्रव विस्को/मेलिना राई         : व्युटिपार्लर
४. कन्हैया सिंह/अञ्जना गुरुङ      : ठ्याक्कै भेटौंला
५. योगेश काजि/सारिका घिमिरे    : हेल्लो

३७) उत्कृष्ट आधुनिक मोडल महिला
१. लक्ष्मी बर्देवा        : गलबन्धि तानातान
२. शिलास्मा हमाल    : म मरिसकेपछी
३. श्रेया दुलाल         : आज किन
४. शिल्पा खड्का      : मेरी उनी
५. शुशीला थापा       : कोही भन्छन् मलाई

३८) उत्कृष्ट आधुनिक मोडल पुरुष
१. अशोक कुमार     : आज किन
२. मधु न्यौपाने        : तिम्रो माया
३. शंकर बानिया      : आँसुले बाटो
४. गौतम खाती        : लाग्छ तिम्रै आँखा हेरीरहँु
५. प्रेम खड्का         : सायद

३९) उत्कृष्ट आधुनिक भिडियो छायाँकार
१. ज्ञानेन्द्र शर्मा हुमागाई  : गलबन्धि तानातान
२. उत्सव दाहाल          : त्यो सपना
३. लक्ष्मण सुनुवार         : आज कीन
४. चक्र महर्जन            : विदेशमा छु त के भो र
५. विरेन्द्र भट्ट              : आमा

४०) उत्कृष्ट आधुनिक भिडियो सम्पादक
१. विष्णु खड्का          : गलबन्धि तानातान
२. निशान घिमिरे         : त्यो सपना
३. लक्ष्मण सुनुवार        : आज किन
४. डोलराज बाह्रघरे       : अलग भो बाटो
५. रोशन धिताल          : मन भरी तिमीलाई

४१) उत्कृष्ट आधुनिक निर्देशक
१. रोसेल थापा  : आमा
२. जनक सिंह  : तिम्रै हुँ म
३. होम धिताल  : मन भरी तिमीलाई
४. हाङ लिम्बु   : आधा आधा
५. हेम प्रभास   : एक्लो उदास जवानी

४२) उत्कृष्ट आधुनिक मिक्सीङ्
१. भोला पौडेल            : ए झण्डा
२. कृष्ण सुनुवार महर्जन   : नलाएको माया
३. मनोज परियार          : बुझिलेउ
४. प्रकाश मिश्र            : लभ गुरु
५. प्रकाश मिश्र            : ए मेरी पूजा

४३) उत्कृष्ट आधुनिक एरेञ्जर
१. मनोज चौलागाई    : लभ गुरु
२. मनोहर सुनाम      : ए झण्डा तिमी
३. पुस्कर सुनार        : टपरी बुनेको
४. नरेन्द्र वियोगी       : सेल्फी खिचौंला
५. सञ्जिव बराइली      : आकाशै ज्यानको

४४) उत्कृष्ट आधुनिक गीतकार
१. होमनाथ न्यौपाने    : त्यो सपना
२. हिमाम्सु रायमाझी   : झुमा झुमा
३. प्रतिमा गुरुङ       : आमा मेरी आमा
४. बीबी थापा          : लभ गुरु
५. रमेश दाहाल       : पूर्वको बादल उड्यो

४५) उत्कृष्ट आधुनिक संगीतकार
१. मनोज चौलागाई    : खुल्लम खुल्ला
२. विकाश चौधरी      : लभ लभ
३. जितेन वान्तबा राई  : बादल पारी
४. सुधिर अधिकारी     : मन लाग्छ
५. भिम विसी           : आज कीन

४६) उत्कृष्ट आधुनिक गीत
१. अविनास ठकुरी   : खुलंखुल्ला
२. ताराविर पाण्डे    : तिम्रो माया
३. डेविड शंकर      : सलल बगेको
४. अनुप रेग्मी        : सिउँदोमा सिन्दुर
५. दौलत राई         : के सारो मिठो

४७) उत्कृष्ट आधुनिक गायिका
१. मेलिना राई      : गलबन्धि तानातान
२. मञ्जु थापा      : हातमा गुलाफ देखाएर
३. बुनु उप्रेती       : कपाल कालो
४. सहिमा श्रेष्ठ      : सलल बगेको पानी
५. काव्य आचार्य    : यो जंघार नाघेर

४८) उत्कृष्ट आधुनिक गायक
१. तारा लक्सन लिम्बु   : आज किन
२. नितिन गजुरेल       : आँखैले हे¥यो
३. ओम बहादुर खत्री   : झर्केर तिमी
४. सुरेन चन्द            : उसको माया
५. सुरज पौडेल         : लभ लभ

Published date : 2020-03-17

सम्पर्क ठेगाना

NEPALI SONGSKHABAR .COM
KATHMANDU -ANAMNAGAR
PHONE 9808750580
EMAIL:- [email protected]
For Adv :- 9808750580

सामाजिक सञ्जालमा हामी

हाम्रो टिम

सस्थापक / सल्लाहकार
दिलिप योञ्जन तामाङ ,हाल अमेरिका

कार्यकारी निर्देशक
राजेन्द्र पुरी
डेक्स सम्पादक
बविता श्रेष्ठ
सम्पादक
रोशन पोखरेल
बजार ब्यावस्थापक
अमन श्रेष्ठ
ओम श्रेष्ठ