Flash

काठमान्डाँै , जेष्ठ १७
सुदुर पश्चिमी लोक परम्परामा आधारित गीत “यो सरावी बड्दो” देउडा गीतको अडियो सार्वजनिक भएको छ । चन्द्र म्युजिक प्रालीको प्रस्तुतिमा भिम बोगटी मायालु र प्रेम बोगटीको देउडा गीत “यो सरावी बड्दो” बजारमा सर्वाधिक चर्चाको शिखरमा रहेको छ । मौलिक भाकालाई सवोकृष्ट रुपमा गीतमा प्रयोग गरिएको छ ।
ग्रामिण परिवेशमा बोलिने मौलिक शब्दलाई गीतमा समेटिएको छ । आफु जस्तो सुकै काम गरेर पनि परिवारका सदस्यको आवश्यकतालाई पुरा गर्ने कुरा गीतमा गरिएको छ । सुदुरपश्चिमको कला संस्कृतिलाई जोगाई राख्न विभिन्न समयमा समय सान्दर्भिक गीतहरु सिर्जना गर्ने गरेको गीतका गायक लाल बहादुर धामी र गायिका गौरी भटटले बताए । पछिल्लो समयमा देउडा गीत लोप हुन लागेको र सकेसम्म सुदुरपश्चिमको लोक सस्कृति जोगाउनका लागि निरन्तर लागिरहने उनले बताए ।
आलाप स्टुडियोमा रेकर्ड गरिएको गीतमा चर्चित गायीका गौरी भटट् र लालबहादुर धामीको स्वर रहको छ । गीतलाई देव कठायत र राजेन्द्र शाहीको लय र संगीत संयोजन रहेको छ । आगामी दिनमा पनि अधुरै रहयो पिरती , बहाने बजार गीत बजारमा निकट भविष्यमा आउने बताइएको छ
अडियो सुन्नको लागी तलको लिंकमा क्लिक गर्नुहोला

Published date : 2018-06-01

सम्पर्क ठेगाना

NEPALI SONGSKHABAR .COM
KATHMANDU -ANAMNAGAR
PHONE 9808750580
EMAIL:- [email protected]
For Adv :- 9808750580

सामाजिक सञ्जालमा हामी

हाम्रो टिम

सस्थापक / सल्लाहकार
दिलिप योञ्जन तामाङ ,हाल अमेरिका

कार्यकारी निर्देशक
राजेन्द्र पुरी
डेक्स सम्पादक
बविता श्रेष्ठ
सम्पादक
रोशन पोखरेल
बजार ब्यावस्थापक
अमन श्रेष्ठ
ओम श्रेष्ठ