Flash

राजु बोहरा–काठमाडौँ । राष्टिय लोक तथा दोहोरी गीत प्रतिष्ठान नेपाल उपत्यका समन्वय नयाँ बर्षपार्क समितिले आज राजधानीको दरबार रोधी घरमा पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरी आफ्नै कला संस्कृति र मौलिकताको जगेनार्थ यहि आउँदो भाद्र १९ गते राष्टिय नाचघरमा सम्पन्न हुने तेश्रो मौलिक तिज महत्सव तथा तीज गीत प्रतियोगिता २०७५ को बारेमा सम्पूर्ण जानकारी सार्बजनिक गरेको छ ।  यस समितिले बिगत २ बर्ष यता उक्त कार्यक्रम निकै भव्यताका साथमा सम्पन्न गर्दै आएको छ र यो भने तेश्रो कार्यक्रम हो ।

नेपाली लोक तथा दोहोरी गीत, त्यसमा पनि मौलिक रसहरु हराउनान् कि भन्ने चिन्ताका साथमा आयोजना हुँदै आएको उक्त मौलिक तिज महत्सव तथा तीज प्रतियोगिता २०७५ मा प्रतिष्ठान भित्र कै ९ वटा समितिबाट जम्मा ५-५ जनाको समुहले भाग लिन पाउनेछन् । समितिले उक्त कार्यक्रममा भाग लिन प्रत्यक समिले फारम सुल्क रु ६,६६६ बुझाउनु पर्ने पनि पत्रकार सम्मेलनमा जानकारी गराइएको छ ।

नेपाली गीत संगीतको क्षेत्रमा सुनौलो भबिस्य खोज्दै काठमाडौँ भित्रिने नव कलाकारहरुको पहिलो गन्तब्यको रुपमा रहेको नयाँ बसपार्क समिति २०७० मा उपत्यका समन्वय समितिको मातहतमा रहनेगरी स्थापना भएको हो । यस समितिले गत दिनहरुमा पनि विभिन्न रचनात्मक दवाब मुलक तथा सन्देशमुलक कार्यक्रमहरु गर्दै आइरहेको छ । समितिले तेश्रो मौलिक तिज महत्सव तथा गीत प्रतियोगिता सम्पन्न गर्दा मौलिक गीत संगीतको संरक्षण र प्रबर्धनमा टेवा पुग्ने विश्वास लिएको छ ।

उक्त कार्यक्रम सम्पन्न गरी खर्च कटाएर बाँकी रहेको रकम नयाँ बसपार्क क्षेत्रमा क्रियासिल दोहोरी साँझका कलाकारहरु मध्य एकलाई दशकको उत्कृष्टको रुपमा सम्मान गरिने र उपत्यका समन्वय समिति कलाकार अक्षयकोषको पनि निर्माण गरिने भएको छ । साथै केन्द्रीय समितिको मातहतमा संचालित कलाकार कल्याणकारी कोषलाई केहि रकम हस्तान्तरण गरिने कुरा पनि यस समितिका अध्यक्ष रमेश बाबु थापा मगरले पत्रकारहरुलाई जानकारी गराएका छन् ।

तीज गीत प्रतियोगितमा सहभागी भएर प्रथम हुने समुहले नगद रु ३३,३३३ दोश्रो हुनेले नगद रु २२,२२२ र त्रितिय हुनेले सम्मान सहित नगत रु ११,१११ प्राप्त गर्नेछन् ।

समिति भित्र अध्यक्ष रमेश बाबु थापा मगर, प्रथम उपाध्यक्ष दिनेश क्षेत्री, द्दितीय उपाध्यक्ष अन्चल शाही, सचिब राम गगन, कोषाध्यक्ष सुनिला गुरुङ, सहसचिब सुबास थापा, सहकोषाध्यक्ष चिनु घर्ति मगर, सदस्यहरु दिपक थापा मगर, आशिष बि.सी, कुमारी चेपांग, प्रकाश गौतम, समिता श्रेष्ठ, रमेश बाबु, बाला दुरा, टिका तारामी मगर, सरिता छन्त्याल, कमल सिंह झाक्री मगर, ज्ञानु घर्ति मगर, रुपी सिंजाली, प्रकाश दुतराज, अनुजा पुडासैनी, रबिन थापा इश्वरी राना मगर, लक्ष्मी बुढा मगर र कृष्ण बि.सी रहेका छन्  ।

Published date : 2018-08-25

सम्पर्क ठेगाना

NEPALI SONGSKHABAR .COM
KATHMANDU -ANAMNAGAR
PHONE 9808750580
EMAIL:- [email protected]
For Adv :- 9808750580

सामाजिक सञ्जालमा हामी

हाम्रो टिम

सस्थापक / सल्लाहकार
दिलिप योञ्जन तामाङ ,हाल अमेरिका

कार्यकारी निर्देशक
राजेन्द्र पुरी
डेक्स सम्पादक
बविता श्रेष्ठ
सम्पादक
रोशन पोखरेल
बजार ब्यावस्थापक
अमन श्रेष्ठ
ओम श्रेष्ठ