Flash

काठमाडौँ असोज २१ – यहि असोज १९ गते बिराटनगर महानगरपालिका अवस्थित बिरेन्द्र सभागृहमा  ७औँं म्युजिक खबर म्युजिक अवार्ड सम्पन्न भएको छ । उक्त कार्यक्रममा गायिका प्राश्ना शाक्य र शिव परियार उत्कृष्ट ठहरिएका छन् । ‘कैदी बनाउ’ गीतबाट प्राश्ना र ‘वषौँ भो छोडेको’ गीतमार्फत शिवले ‘सर्वोत्कृष्ट गायिका/गायक’को अवार्ड पाएका हुन् । अवार्ड कार्यक्रममा बरिष्ठ गायक तथा संगीकार शम्भूजित बाँस्कोटालाई ‘विराट संगीतरत्न’द्वारा सम्मान गरिएको थियो । त्यसैगरी राष्ट्रिय भावतर्फ चुडामणि देवकोटा ‘मेरो देश सुन्दर छ’, पप गायिकामा मञ्जु पौडेल ‘दामी छेन्त’, पप गायकमा शंकर थापा स्माइल, ‘माया लगाई’, पप संगीतकारमा रमेशराज भट्टराई, ‘बेहुला’, लोकदोहोरी नवप्रतिभा महिलातर्फ चन्दा खड्का, ‘मायाकै पिरले’ र नवप्रतिभा पुरुषतर्फ ध्रुव बिसीले ‘भेट हुँदा’बाट अवार्ड पाएका छन् ।

त्यस्तै, भिडियो मोडल लोकदोहोरीतर्फ रिना थापा मगर र पुरुषतर्फ सुमन खतिवडाले अवार्ड पाए भने भिडियो निर्देशक लोकदोहोरीमा प्रकाश भट्ट, सर्वोत्कृष्ट लोकगीत पुरुषतर्फ दुर्गा गुरुङ, ‘झिल्के भेना’ महिलातर्फ शर्मिला गुरुङ, ‘मेरो माया’, लोकदोहोरी शब्द शिव हमाल, ‘लठ्ठै पा¥यो’, लोकदोहोरी भाका कस्तुप पन्त, ‘पिरती मिसाउनी’ र गायक लोकदोहोरीमा दिपसागर थापाले अवार्ड जित्न सफल भएका छन् ।  कार्यक्रममा सर्वोत्कृष्ट गायिका लोकदोहोरीतर्फ सुनिता दुलाल, ‘मायालुको साथै रमाइलो’, कल्चरलतर्फ गणेश गुरुङ, ‘सुनको औँठी’ चलचित्र गीतकारमा हरि उप्रेती, ‘दुई चुल्ठी’ पाश्र्व गायिकामा अन्जु पन्त, ‘घिनघिन मादल’ (पन्चेबाजा) र पाश्र्व गायकमा राजेशपायल राईले ‘दुई चुल्ठी’बाटै अवार्ड पाए । त्यस्तै, चलचित्र संगीतकारमा विकास चौधरी, ‘पन्चेबाजा’, गजलमा विपिन मर्म, ‘मायाले रेटिएँ’, नवप्रतिभा सुगमसंगीतमा मेनुका पौडेल, ‘कुर्दा कुर्दै’, सर्वोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो निर्देशक सुगमसंगीत सञ्जय बराल,संगीत संयोजक सुगमसंगीत निरज श्रेष्ठ, युगल गायनमा राजसागर र अञ्जु श्रेष्ठ, गीतकार सुगमसंगीत अमर वान्तु राई र सर्वोत्कृष्ट एल्बमको अवार्ड ‘कर्म’बाट एसपी सापकोटा र आधुनिक नव गायक पुरुष तर्फ तिमिलाइ नदेख्दा बोलको गीतबाट कृष्ण भट्टराईले अवार्ड जितेका थिए ।

७औँं म्युजिक खबर म्युजिक अवार्ड कार्यक्रममा पपुलर मोडल अफ दि इयर दिपाशा बिसी, क्रिटिक्स अवार्ड किरण केसी क्रोधी र बेस्ट सिंगर अफ दि इयरको अवार्ड सुमित खड्कालाई दिइएको छ । पत्रकार गीता अधिकारी, गायिका माण्डवी त्रिपाठी, प्रेम सापकोटा सोनु, मल्लिका कार्की र याङ्शु श्रेष्ठलाई समेत सांगीतिक क्षेत्रमा क्रियासिल रहेर यस क्षेत्रमा निभाएको भूमिकाको मुल्यांकन गर्दै  पुरस्कृत तथा सम्मान प्रदान गरिएको थियो ।

Published date : 2018-10-07

सम्पर्क ठेगाना

NEPALI SONGSKHABAR .COM
KATHMANDU -ANAMNAGAR
PHONE 9808750580
EMAIL:- [email protected]
For Adv :- 9808750580

सामाजिक सञ्जालमा हामी

हाम्रो टिम

सस्थापक / सल्लाहकार
दिलिप योञ्जन तामाङ ,हाल अमेरिका

कार्यकारी निर्देशक
राजेन्द्र पुरी
डेक्स सम्पादक
बविता श्रेष्ठ
सम्पादक
रोशन पोखरेल
बजार ब्यावस्थापक
अमन श्रेष्ठ
ओम श्रेष्ठ